Refleksoterapia twarzy i głowy w Częstochowie – Netravasti

Netra Vasti to jeden z ważniejszych starożytnych zabiegów stosowanych profilaktycznie lub leczniczo w celu uwolnienia napięcia nagromadzonego w oczach. Jest to jeden z elementów refleksoterapii twarzy i głowy. To delikatny i głęboko oczyszczający zabieg olejowy polegający na subtelnej „kąpieli oczu” w ciepłym maśle ghee. Rozpoczyna się od przygotowania ciasta, z którego formuje się wokół oczu tzw. „studnię”. Następnie na zamknięte oczy powolnym, wąskim strumieniem wlewane jest ciepłe masło ghee. Po skończonej kąpieli, okolice oczu oczyszczane są wodą różaną. Tak wykonana refleksoterapia twarzy i głowy głęboko oddziałuje na poziomie emocjonalnym. Wyróżnia ją działanie odprężające, relaksujące i poprawiające samopoczucie. Można ją połączyć z pozostałymi zabiegami ajurwedyjskimi, uzyskując wyjątkowe efekty.

Refleksoterapia twarzy i głowy pozwala poradzić sobie z problemami emocjonalno-psychicznymi poprzez wprowadzenie w stan błogiego wyciszenie. Wyeliminowanie wspomnianych dolegliwości pozwala uchronić przed wystąpieniem chorób fizycznych. Jest więc to rozwiązanie nie tylko relaksacyjne, ale też lecznicze i oczywiście upiększające.

Masaż trwa 60 min.

Wskazania:

Długotrwałe napięcie i przemęczenie oczu może powodować różne dolegliwości takie jak: osłabienie wzroku, ból, pieczenie, opuchliznę, kurzą ślepotę itp. W takich przypadkach zabieg Netra Vasti jest bardzo pomocny i już po pierwszym zabiegu można odczuć wyraźną ulgę

Korzyści:

● regeneruje, odpręża i relaksuje mięśnie gałki ocznej
● wzmacnia nerw optyczny, poprawia widzenie
● usuwa opuchliznę, ból, zaczerwienienie oczu
● niweluje cienie pod oczami i wygładza zmarszczki
● nadaje oczom głębię i blask

Przeciwwskazania:

● ostre stany zapalne oczu, podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, jaskra