Masaż twarzy

Skóra z czasem traci jędrność, elastyczność oraz młody wygląd. To nie tylko skutki upływu lat, ale także naszego trybu życia. Stres, niewłaściwie skomponowana dieta i przemęczenie odbijają się na wyglądzie twarzy i naszej samoocenie.

Jest sposób, aby poprawić wygląd cery oraz przywrócić jej dawny blask. Kobido, czyli japoński lifting bez skalpela skutecznie ujędrnia, redukuje zmarszczki oraz usuwa oznaki stresu i zmęczenia. Wyjaśniamy, na czym polega i czy jest bezpieczny dla zdrowia.

Co to jest Kobido?

Od czasów starożytnych poszukiwano sposobu na zatrzymanie młodości. Kobido to jedna z technik masażu twarzy, która bazuje na wielowiekowych tradycjach, łącząc w sobie tradycyjny masaż japoński, akupresurę oraz drenaż limfatyczny. Dzięki temu Kobido skutecznie stymuluje skórę twarzy do regeneracji, poprawia jej elastyczność oraz pozwala kompleksowo zadbać o odpowiednie dotlenienie, nawilżenie i ukrwienie skóry twarzy.

Na czym polega masaż Kobido?

Japoński lifting twarzy Kobido jest zabiegiem bezinwazyjnym, który w naturalny sposób wpływa na odmłodzenie skóry twarzy. Uwzględnia on kilka etapów, które sprawiają, że jest nie tylko zabiegiem upiększającym, ale także swoistym rytuałem relaksacyjnym. Wpływa on zarówno na wygląd skóry twarzy, jak i nasze samopoczucie, zapewniając głębokie odprężenie. Masaż Kobido obejmuje kilka technik manualnych, dzięki którym skóra może być efektywnie stymulowana do regeneracji, usuwane jest napięcie mięśniowe, a także poprawia się krążenie krwi i limfy. Tradycyjny masaż Kobido składa się z 6 etapów, które uwzględniają:

  • oczyszczenie skóry z makijażu,
  • masaż głęboki,
  • masaż o działaniu relaksacyjnym,
  • masaż limfatyczny,
  • poprawiający owal twarzy lifting,
  • akupresurę.

 

Czy Kobido jest bezpiecznym sposobem na piękny wygląd?

Masaż Kobido jest bezpiecznym dla zdrowia masażem pielęgnacyjnym i relaksacyjnym. Nie jest on obarczony ryzykiem wystąpienia powikłań, które mogą mieć związek z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Wykonany zgodnie z zasadami, nie wpływa w negatywny sposób na stan zdrowia. Nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z niechirurgicznego liftingu ze względu na przeciwwskazania do zabiegu. Uwzględniają one m.in. schorzenia skóry o podłożu zapalnym, okres regeneracji skóry po zabiegach kosmetycznych, zabiegach medycyny estetycznej i niektórych zabiegach stomatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *