masaż twarzy

Chociaż masaże mają wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, nie każdy i nie zawsze może z nich korzystać. Dlatego też decydując się na masaż w profesjonalnym gabinecie, należy najpierw porozmawiać z masażystą, by dowiedzieć się, czy nie występują żadne przeciwwskazania do jego wykonania. Dzięki temu zabieg będzie nie tylko kojący i skuteczny, ale również w pełni bezpieczny.

W jakich sytuacjach masaż może nie być bezpieczny?

Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny, który ma zarówno wskazania do jego przeprowadzenia, jak i przeciwwskazania. Jest to procedura, która zwykle dotyczy konkretnej części ciała np. pleców, twarzy, nóg, ale wpływa nie tylko na nie, a także na cały organizm. Dlatego też wykonanie masażu nie zawsze i nie w każdych okolicznościach jest możliwe. Czasem nie jest możliwe u osób, które chorują przewlekle. I tak np. w naszym gabinecie nie wykonujemy masażu twarzy Kobido u osób z nadczynnością tarczycy, gdyż wiąże się on z masażem szyi, co jest przeciwwskazane u tych chorych. Ponadto masaże nie są również zalecane u osób, które w danym momencie mają jakieś czasowe dolegliwości, w tym np. gorączkę, stany zapalne skóry, zmiany ropne, opryszczkę itp. Tego typu procedury mogą nie być bezpieczne też dla osób, które niedawno przeszły zabiegi takie jak np. ekstrakcja zęba, mezoterapia igłowa, zabiegi laserowe, kwasy itp. Czasami przeciwwskazaniem do masażu są też stany fizjologiczne – najbardziej popularnymi są ciąża i menstruacja. Ponadto w naszym gabinecie istotnym powodem, przez który nie można wykonać masażu dźwiękiem, jest rozrusznik serca lub inne metalowe elementy umieszczone w ciele.

O czym pamiętać, aby masaż był bezpieczny?

Warto pamiętać, że przeciwwskazania do wykonania masażu mogą być bezwzględne i względne. Dlatego też swoje obawy i wątpliwości dotyczące wskazań do masażu najlepiej każdorazowo skonsultować bezpośrednio w gabinecie. Podczas rozmowy masażysta oceni stan zdrowia i poinformuje, czy w konkretnej sytuacji wykonanie masażu jest wskazane, czy lepiej z niego zrezygnować, przenieść na późniejszy termin lub zdecydować się na inny rodzaj procedury.

Masaże są popularną formą dbania o swoją kondycję, wygląd i samopoczucie, dlatego nasi klienci często korzystają z masażu dźwiękiem, masażu Kobido oraz leczniczego masażu twarzy i głowy (tzw. refleksologia). I chociaż może z nich skorzystać praktycznie każdy, to warto pamiętać, że istnieje kilka wyjątków od tej reguły. Przed zabiegiem chętnie rozwiejemy każde wątpliwości i doradzimy tak, by masaż był nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *