masaż twarzy

Pragnąc jak najdłużej cieszyć się z młodego wyglądu i towarzyszącej temu stanowi witalności, warto sięgnąć po rozwiązania znane od dawna medycynie wschodu i ajurwedzie. Jednym z nich jest refleksoterapia twarzy i głowy. Jest to znany i ceniony na całym świecie zabieg ajurwedyjski przywracający ciału energię i pomagający się uporać z licznymi dolegliwościami, z jakimi borykamy się każdego dnia. Jest to zupełnie nieinwazyjny zabieg, który pozwala na doznanie stanu głębokiego relaksu i odprężenia. To z kolei przekłada się na wiele dodatkowych korzyści odczuwalnych przez pacjenta, zarówno na poziomie leczniczym, jak i kosmetycznym.  

Co to jest refleksoterapia?

Refleksoterapia twarzy i głowy wywodzi się z Medycyny Dalekiego Wschodu, która od stuleci korzysta z wiedzy o refleksach umiejscowionych na ciele człowieka. Refleksy są to punkty o szczególnej wrażliwości, których odpowiednia stymulacja za pomocą masażu pozwala na poprawę funkcjonowania wybranych organów ciała oraz funkcjonowania układu krwionośnego. Dzięki temu refleksologia przywraca należną ciału równowagę i usuwa stan zmęczenia oraz wszelkie towarzyszące temu napięcia. Zgodnie z filozofią Medycyny Wschodu w trakcie refleksoterapii dochodzi do uwolnienia energii ulokowanej w ciele w postaci sieci meridian. Ma to zbawienny wpływ na sferę emocjonalną, psychiczną i fizyczną. jednym ze wskazań do refleksoterapii jest np. nadmierne pobudzenie psycho — ruchowe, nerwowość, stany depresyjne, problemy z koncentracją. Refleksoterapia twarzy i głowy pomaga skutecznie w terapii zaburzeń o podłożu emocjonalnym. Pośród licznych zalet refleksoterapii twarzy i głowy odnajdziemy także korzystny wpływ w przypadku schorzeń neurologicznych o różnym podłożu, do których zaliczamy niedowłady kończyn, urazy głowy i rdzenia kręgowego. Masaże ajurwedyjskie twarzy i głowy mogą mieć także zbawienny wpływ w przypadku porażeń nerwów twarzowych, ponieważ poprawiają procesy samoregulacyjne organizmu i  funkcjonowanie układu nerwowego. 

Na czym polega refleksoterapia twarzy i głowy

Refleksoterapia twarzy i głowy jest zabiegiem łączącym w sobie całą mądrość Dalekiego Wschodu. Korzysta z wiedzy na temat przepływu energii zlokalizowanej w ciele poprzez meridiany, aromatoterapii, masażu leczniczego oraz refleksologii. Połączenie tych kilku etapów w ramach zabiegu refleksoterapii twarzy i głowy daje ciału sygnał do uruchomienia procesów samoleczniczych. 

Refleksoterapia twarzy i głowy jest to zabieg, który za pomocą specjalistycznego ucisku stref odruchowych korzystnie wpływa na centralny układ nerwowy pobudzając go do pracy. Sprawia to, że ajurwedyjskie masaże twarzy i głowy są znakomitym sposobem na uporanie się z uciążliwym bólem głowy, nawracającymi migrenami czy napięciami w okolicy karku i szyi, na które cierpi wielu ludzi wykonujących pracę siedzącą. Jest to także odpowiedni sposób na pozbycie się napięć zlokalizowanych w okolicach twarzy i dekoltu, co znacznie poprawia owal i rysy twarzy. W trakcie masaże twarzy i głowy zostajemy wprowadzeni w stan głębokiego relaksu, dzięki czemu nasz układ  immunologiczny ma możliwość podjęcia walki z ogniskami bólu i towarzyszącym bólowi stanom zapalnym. 

Medycyna Wschodu definiuje ten stan jako proces samoleczenia organizmu, który jest możliwy wówczas, gdy odpowiednio stymulujemy wymagające tego partie twarzy i  głowy. Organizm, który zostaje wspomożony przez specjalistyczny masaż terapeutyczny, pozbywa się bólu i ma więcej możliwości, aby usprawnić pozostałe funkcje organizmu kierując tam energię skumulowaną w ciele. 

Jak wygląda zabieg refleksoterapii twarzy i głowy

Udając się do gabinetu kosmetologicznego specjalizującego się w zabiegach ajurwedyjskich warto wiedzieć o tym ile trwa taki zabieg, jakie są przeciwskazania do jego wykonywania. W naszej klinice Beauty & Calm mają Państwo możliwość skorzystania z zabiegów refleksoterapii twarzy i głowy, który trwa średnio 45 minut. Regularne poddawanie się zabiegom refleksoterapii twarzy i głowy przynosi daleko idące skutki w postaci widocznej poprawy samopoczucia oraz uwolnienia ciała od towarzyszących nam zwykle napięć w okolicach karku i kręgosłupa. Z tej racji, ze zabieg refleksoterapii jest zabiegiem bardzo bezpiecznym dla naszego zdrowia, istnieje zaledwie kilka przeciwwskazań co do jego zastosowania. Jednym z nich są zaostrzone stany zapalne okolic twarzy lub głowy, takie jak opryszczka, trądzik, czy zaawansowane stadia chorób nowotworowych. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *