masaż twarzy

Pragnąc jak najdłużej cieszyć się z młodego wyglądu i towarzyszącej temu stanowi witalności, warto sięgnąć po rozwiązania znane od dawna medycynie wschodu i ajurwedzie. Jednym z nich jest refleksoterapia twarzy i głowy. Jest to znany i ceniony na całym świecie zabieg ajurwedyjski przywracający ciału energię i pomagający się uporać z licznymi dolegliwościami, z jakimi borykamy się każdego dnia. Jest to zupełnie nieinwazyjny zabieg, który pozwala na doznanie stanu głębokiego relaksu i odprężenia. To z kolei przekłada się na wiele dodatkowych korzyści odczuwalnych przez pacjenta, zarówno na poziomie leczniczym, jak i kosmetycznym.  

Co to jest refleksoterapia?

Refleksoterapia twarzy i głowy wywodzi się z Medycyny Dalekiego Wschodu, która od stuleci korzysta z wiedzy o refleksach umiejscowionych na ciele człowieka. Refleksy są to punkty o szczególnej wrażliwości, których odpowiednia stymulacja za pomocą masażu pozwala na poprawę funkcjonowania wybranych organów ciała oraz funkcjonowania układu krwionośnego. Dzięki temu refleksologia przywraca należną ciału równowagę i usuwa stan zmęczenia oraz wszelkie towarzyszące temu napięcia. Zgodnie z filozofią Medycyny Wschodu w trakcie refleksoterapii dochodzi do uwolnienia energii ulokowanej w ciele w postaci sieci meridian. Ma to zbawienny wpływ na sferę emocjonalną, psychiczną i fizyczną. jednym ze wskazań do refleksoterapii jest np. nadmierne pobudzenie psycho — ruchowe, nerwowość, stany depresyjne, problemy z koncentracją. Refleksoterapia twarzy i głowy pomaga skutecznie w terapii zaburzeń o podłożu emocjonalnym. Pośród licznych zalet refleksoterapii twarzy i głowy odnajdziemy także korzystny wpływ w przypadku schorzeń neurologicznych o różnym podłożu, do których zaliczamy niedowłady kończyn, urazy głowy i rdzenia kręgowego. Masaże ajurwedyjskie twarzy i głowy mogą mieć także zbawienny wpływ w przypadku porażeń nerwów twarzowych, ponieważ poprawiają procesy samoregulacyjne organizmu i  funkcjonowanie układu nerwowego. 

Na czym polega refleksoterapia twarzy i głowy

Refleksoterapia twarzy i głowy jest zabiegiem łączącym w sobie całą mądrość Dalekiego Wschodu. Korzysta z wiedzy na temat przepływu energii zlokalizowanej w ciele poprzez meridiany, aromatoterapii, masażu leczniczego oraz refleksologii. Połączenie tych kilku etapów w ramach zabiegu refleksoterapii twarzy i głowy daje ciału sygnał do uruchomienia procesów samoleczniczych. 

Refleksoterapia twarzy i głowy jest to zabieg, który za pomocą specjalistycznego ucisku stref odruchowych korzystnie wpływa na centralny układ nerwowy pobudzając go do pracy. Sprawia to, że ajurwedyjskie masaże twarzy i głowy są znakomitym sposobem na uporanie się z uciążliwym bólem głowy, nawracającymi migrenami czy napięciami w okolicy karku i szyi, na które cierpi wielu ludzi wykonujących pracę siedzącą. Jest to także odpowiedni sposób na pozbycie się napięć zlokalizowanych w okolicach twarzy i dekoltu, co znacznie poprawia owal i rysy twarzy. W trakcie masaże twarzy i głowy zostajemy wprowadzeni w stan głębokiego relaksu, dzięki czemu nasz układ  immunologiczny ma możliwość podjęcia walki z ogniskami bólu i towarzyszącym bólowi stanom zapalnym. 

Medycyna Wschodu definiuje ten stan jako proces samoleczenia organizmu, który jest możliwy wówczas, gdy odpowiednio stymulujemy wymagające tego partie twarzy i  głowy. Organizm, który zostaje wspomożony przez specjalistyczny masaż terapeutyczny, pozbywa się bólu i ma więcej możliwości, aby usprawnić pozostałe funkcje organizmu kierując tam energię skumulowaną w ciele. 

Jak wygląda zabieg refleksoterapii twarzy i głowy

Udając się do gabinetu kosmetologicznego specjalizującego się w zabiegach ajurwedyjskich warto wiedzieć o tym ile trwa taki zabieg, jakie są przeciwskazania do jego wykonywania. W naszej klinice Beauty & Calm mają Państwo możliwość skorzystania z zabiegów refleksoterapii twarzy i głowy, który trwa średnio 45 minut. Regularne poddawanie się zabiegom refleksoterapii twarzy i głowy przynosi daleko idące skutki w postaci widocznej poprawy samopoczucia oraz uwolnienia ciała od towarzyszących nam zwykle napięć w okolicach karku i kręgosłupa. Z tej racji, ze zabieg refleksoterapii jest zabiegiem bardzo bezpiecznym dla naszego zdrowia, istnieje zaledwie kilka przeciwwskazań co do jego zastosowania. Jednym z nich są zaostrzone stany zapalne okolic twarzy lub głowy, takie jak opryszczka, trądzik, czy zaawansowane stadia chorób nowotworowych. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *