Zabiegi ajurwedyjskie

Termin Ajurweda dosłownie oznacza „wiedza o życiu”, „sztuka życia”. Jest to termin wywodzący się z sanskrytu, z połączenia dwóch słów -„ajus”, czyli życie oraz „veda” oznaczającego wiedzę i mądrość. Pochodzenie sanskryckie słowa Ajurweda pozwala nam sądzić, że ów system filozoficzny pochodzi sprzed pięciu tysięcy lat i uważany jest za najstarszy system leczniczy na świecie. Długa historia indyjskiej tradycji pozwoliła na wypracowanie naturalnych metod leczenia, na bazie których powstały zabiegi lecznicze i odmładzające. Zabiegi mają działanie oczyszczające, stosowane mogą być z powodzeniem na cały organizm, pozwalają na oczyszczenie go z toksyn, regenerują ciało, poprawiają nastrój, działają relaksująco. Ajurweda zakłada w głównej mierze podejście holistyczne, lecząc ciało — leczymy też ducha, podnosimy jego energetyczne możliwości. 

Zabiegi ajurwedyjskie

Zabiegi ajurwedyjskie zyskują coraz większa popularność na Zachodzie. Doceniane są ze względu na szerokie spektrum działania na wszystkie poziomy ciała, ducha i świadomości. Poprzez ciało i znajomość czakramów — czyli punktów energetycznych na ciele możemy dotrzeć do prany, naszej energii życiowej i nadii — meridian. Dobrze obeznany terapeuta ajurwedyjski sprawnie połączy owe elementy, by pobudzić przepływ energii w organizmie i wyznaczyć jej prawidłowy kierunek. Służą do tego zabiegi mające na celu rozjaśnienie umysłu i wprowadzenie ciała na wyższy poziom relaksacji. Znajdziemy pośród tych zabiegów masaże, zabiegi odmładzające Mukabhyanga oraz zabiegi relaksacyjne na oczy Netra Vasti.

Zabieg Mukabhyanga

Mukabhyanga oznacza „wieczną młodość”, zabieg stosowany jest w celu przywrócenia twarzy pięknego owalu oraz wygładzenia zmarszczek, blizn i przebarwień. Sam zabieg trwa około 60 minut i polega na delikatnym masażu twarzy, poprzedzonym peelingiem. Wykonywany jest przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników, takich jak olejek migdałowy lub szafranowy. Oczyszcza skórę z toksyn, usprawnia procesy wewnątrzkomórkowe, co przekłada się na jej regenerację i promieniejącą świetnym zdrowiem. 

Zabieg Netra Vasti

Starożytny zabieg na oczy, oparty na długowiecznej ajurwedyjskiej tradycji polegającej na „kąpieli oczu” w olejach masła ghee. Stosować go można zarówno leczniczo, w przypadku osłabienia wzroku, bólu czy opuchliznach, jak i profilaktycznie. Ma on na celu zregenerowanie napiętej skóry wokół oczu oraz zrelaksowanie mięśni. Z powodzenie usuwa efekty zmęczenia, zaczerwienienia i poprawia optykę. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *