zabiegi ajurwedyjskie

Termin Ajurweda dosłownie oznacza „wiedza o życiu”, „sztuka życia”. Jest to termin wywodzący się z sanskrytu, z połączenia dwóch słów -„ajus”, czyli życie oraz „veda” oznaczającego wiedzę i mądrość. Pochodzenie sanskryckie słowa Ajurweda pozwala nam sądzić, że ów system filozoficzny pochodzi sprzed pięciu tysięcy lat i uważany jest za najstarszy system leczniczy na świecie. Długa historia indyjskiej tradycji pozwoliła na wypracowanie naturalnych metod leczenia, na bazie których powstały zabiegi lecznicze i odmładzające. Zabiegi mają działanie oczyszczające, stosowane mogą być z powodzeniem na cały organizm, pozwalają na oczyszczenie go z toksyn, regenerują ciało, poprawiają nastrój, działają relaksująco. Ajurweda zakłada w głównej mierze podejście holistyczne, lecząc ciało — leczymy też ducha, podnosimy jego energetyczne możliwości. 

Zabiegi ajurwedyjskie

Zabiegi ajurwedyjskie zyskują coraz większa popularność na Zachodzie. Doceniane są ze względu na szerokie spektrum działania na wszystkie poziomy ciała, ducha i świadomości. Poprzez ciało i znajomość czakramów — czyli punktów energetycznych na ciele możemy dotrzeć do prany, naszej energii życiowej i nadii — meridian. Dobrze obeznany terapeuta ajurwedyjski sprawnie połączy owe elementy, by pobudzić przepływ energii w organizmie i wyznaczyć jej prawidłowy kierunek. Służą do tego zabiegi mające na celu rozjaśnienie umysłu i wprowadzenie ciała na wyższy poziom relaksacji. Znajdziemy pośród tych zabiegów masaże, zabiegi odmładzające twarzy Mukabhyanga oraz zabiegi relaksacyjne na oczy Netra Vasti.

Zabieg Mukabhyanga

Mukabhyanga oznacza „wieczną młodość”, zabieg stosowany jest w celu przywrócenia twarzy pięknego owalu oraz wygładzenia zmarszczek, blizn i przebarwień. Sam zabieg trwa około 60 minut i polega na delikatnym masażu twarzy, poprzedzonym peelingiem. Wykonywany jest przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników, takich jak olejek migdałowy lub szafranowy. Oczyszcza skórę z toksyn, usprawnia procesy wewnątrzkomórkowe, co przekłada się na jej regenerację i promieniejącą świetnym zdrowiem. 

Zabieg Netra Vasti

Starożytny zabieg na oczy, oparty na długowiecznej ajurwedyjskiej tradycji polegającej na „kąpieli oczu” w olejach masła ghee. Stosować go można zarówno leczniczo, w przypadku osłabienia wzroku, bólu czy opuchliznach, jak i profilaktycznie. Ma on na celu zregenerowanie napiętej skóry wokół oczu oraz zrelaksowanie mięśni. Z powodzenie usuwa efekty zmęczenia, zaczerwienienia i poprawia optykę. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *