masaż twarzy

Kobido w japońskim oznacza „starożytną drogę do piękna”. Jest to popularny zabieg liftingujący na twarz. Podlega on starożytnym zasadom medycyny wschodniej, dla której najważniejsze jest holistyczne podejście do ciała i ducha. Wierzono, że wpływając na ciało, mamy możliwość poprawy także swojego samopoczucia, krążącej w nas energii życiowej. I faktycznie rytuał masażu Kobido poza efektem odmłodzenia skóry, relaksuje też umysł. Zabieg trwa około 75 minut i jest połączeniem drenażu skóry, niechirurgicznego liftingu i akupresury. Różnorodność stosowanych technik masażu daje okazję do zrelaksowania się i uwolnienia toksyn z organizmu. Kobido przyspiesza regenerację skóry i zmniejsza widoczność zmarszczek, blizn i przebarwień. Przyczynia się do wzmożenia produkcji kolagenu i tym samym poprawienia owalu twarzy. 

Dla kogo jest masaż Kobido

Masaż Kobido szczególnie polecany jest tym z Państwa, którzy odczuwają efekty zmęczenia, takie jak bóle głowy, napięcie skóry w okolicy oczu lub szczęki, bóle mięśni lub karku.  Polecany jest także jesli dostrzegają Państwo szkodliwe działanie stresu na swojej twarzy: sińce pod oczami, zmarszczki, utratę jędrności skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu są najczęściej stany zapalne skóry i trądzik różowaty, ogólne osłabienie organizmu czy ekstrakcja zęba.

Na czym polega masaż Kobido

Masaż Kobido rozpoczyna się od dokładnego demakijażu skóry, który ma ją przygotować do wykonywanego zabiegu. Następnie w celu uwolnienia nas od napięć mięśniowych wykonywany jest masaż tkanej głębokich. Ma on przede wszystkim rozluźnić twarz oraz poprawić kondycję skóry. Efektem masażu jest zrelaksowana skóra, zniwelowane napięcia i bóle mięśni w okolicach twarzy i karku. Masaż Kobido ma na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry. Dzieje się tak poprzez odpowiednią stymulację metabolizmu komórkowego, do którego dochodzi podczas zabiegu. Podczas zabiegu stosowane są wyłącznie naturalne składniki preparatów, które mają podkreślić ścisły związek człowieka i medycyny Wschodu z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *