masaż dźwiękiem

Znany od starożytności zabieg masażu dźwiękiem mis tybetańskich stanowi znakomity sposób, aby doświadczyć uzdrawiającej mocy dźwięku. Jest to połączenie muzykoterapii z zastosowaniem mis terapeutycznych wykonanych i stosowanych według metody Petera Hessa. Udowodnił on swoją działalnością, że dźwięk mis ma znakomity wpływ na organizm, jego tkanki oraz dobroczynnie wpływa na poprawę stanu ducha pacjentów. Metoda ta znajduje wszechstronne zastosowanie w biologicznej odnowie, kosmetyce, pracy terapeutycznej w placówkach oświatowych, hospicjach ze względu na bliskie medytacji oddziaływania na organizm. Jest to całkowicie
 nieinwazyjna metoda relaksacji, w którą wprowadzane jest ciało i umysł odbierające rezonujący z mis dźwięk. 

Jak wygląda sam zabieg

Zabieg trwa jednorazowo od 30 do 60 minut. Przeprowadza się go w pozycji leżącej, aby stan relaksacji był jak najbardziej odczuwalny. Masaż dźwiękiem wykonywany jest na osobach ubranych w luźny i wygodny strój, kolejno leżąc na brzuchu i później w pozycji na plecach. Odprężane są kolejno wszystkie części ciała. Szczególną uwagą obdarzone mogą zostać miejsca, w których zgłosimy, że gromadzą się napięcia lub towarzysza im skurcze i bóle. Delikatne działanie dźwięku roznoszące się falami, na każdego wpływa inaczej, dlatego kwestia doznań pozostaje sprawą indywidualnej wrażliwości. Misy stawia się na ciele osoby masowanej, co sprzyja przyjemnym doznaniom i zasypianiu. Oczy można dodatkowo przykryć dla uzyskania pełni efektu. Uderza się w nie kolejno filcowymi pałeczkami, co tworzy niesamowitą, niemalże mistyczną atmosferę. Dlatego też sam zabieg mocno polecany jest osobom cierpiącym na bezsenność lub mającym trudności z zasypianiem. Regularnie stosowany przywraca harmonię, wpływa na wyrównanie nastroju także u osób zmagających się z depresją. 

Komu jest polecany masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem jako metoda zupełnie nieinwazyjna i przynosząca znakomite rezultaty jako sposób na odprężenie może być stosowana u kobiet ciężarnych, osób cierpiących na stany depresyjne, ale także przez tych wszystkich, którzy pragną zaznać spokoju ducha i zrelaksować się. Oczyszcza umysł i przywraca wewnętrzną harmonię, wpływa korzystnie na osoby borykające się z bólami migrenowymi, napięciami karku oraz stawów i mięśni. To znakomita metoda masażu dla osób nieśmiałych, ponieważ wyklucza całkowicie konieczność kontaktu fizycznego. Pozwala na Bycie Tu i Teraz, doświadczenie teraźniejsze i uwolnienie się od codziennej gonitwy, życia przeszłością i przyszłością. Przeciwskazaniem w uczestniczeniu w zabiegu są wszczepione rozruszniki serca oraz niektóre schorzenia neurologiczne, które warto skonsultować z masażystą przed zgłoszeniem się na zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *